You are currently viewing Diyarbakır Zemin Cilalama
Diyarbakır Zemin Cilalama

Diyarbakır Zemin Cilalama

  • Post author:
  • Post category:Blog

Diyarbakır temizlik şirketleri zemin cilalama ve bakım konusunda da talep edilen sahalarda hizmet vermektedir. Diyarbakır Zemin Cilalama konusunda çalışma prensibimizi dört adımda anlatalım. Sadece ev zemin çeşitlerinde değil AVM, hastane, sağlık merkezleri, iş merkezleri zeminlerine yönelik çalışmalar da yürütmekteyiz. Burada ön planda tuttuğumuz ana unsur ise yeterlilik. Hem gün hem de uygulama açısından yeterli düzenek, cihaz ve personele sahip olmak önemli bir ayrıntı. Gelelim işimizin aşamalarına;

Diyarbakır Zemin Cilalama ve Bakım Temizliği

Farklı döşeme yüzeylerinin temizlenmesi, bakımı ve cilalanmasında birçok uygulamada kullanılmaktadır. Bu yüzeyler, doğal taş, seramik karo ve beton olabilir. Bu farklı zemin türlerinin bakımı için özel olarak tasarlanmış ürünler ve temizlik ekipmanları kullanmaktayız.
Herhangi bir zeminde işlemler şu sıra ile gerçekleşir.

  • Sıyırma,
  • Ovma,
  • Temizleme ve
  • Parlatma.

Her adımı ve ilgili zemin ürününü kullanmak önemlidir. Bu detay, hem en iyi görünümü elde etmek hem de zeminin ömrünü uzatma açısından çok mühimdir.

  • Sıyırma

Zeminden cilanın tamamen soyulması söz konusu olabilir ya da zeminin yeniden cilalanması gereken durumlar gerçekleşebilir. Bu işlem, kaplama zemin yüzeyine kadar aşındığında, kaplama ufalandığında veya pul pul döküldüğünde uygulanabilir. Ayrıca, leke olduğunda veya normal temizlikle çıkarılamayan gömülü kir olduğunda yapılmalıdır.

  • Ovma ve Temizleme

Ovma ve Temizleme işlemi, yüzeydeki ağır sürtünme izlerini, hafif aşınma veya kirlenmeyi gidermek için periyodik olarak gerçekleştirilir. Bu periyodik bakım, kaplamanın tamamen sıyrılması gerekmeden önce zeminin ömrünü uzatır.

  • Parlatma

Parlatma işlemi, yüzeyin parlaklığını korumak ve eski haline getirmek için zeminlerin günlük veya haftalık bakım içindir. Zemin yüzeyindeki hafif çizikleri ve kiri giderir. Bu, kirin cilaya gömülmesini önler parlatıcı solüsyonla veya kuru olarak gerçekleştirilir. Zemin Bakımı ve Cila işlemi kapsamında Diyarbakır temizlik Şirketleri diğer adımızla İrem temizlik olarak tüm şehir genelinde hizmet vermekteyiz. İletişim sekmemizden keşif randevusu oluşturabilirsiniz.